Marmur Calacatta – kilka informacji

marmur

Przepych pałacowych pokoi czy nadmorskich rezydencji zawsze kojarzył się z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów wykończeniowych. Naturalne drewno dębowe oraz marmur Calacatta to elementy świetnie współgrające w każdej aranżacji.

Marmur Calacatta – Elegancja dla każdego

Materiały wykorzystywane do wykończenia wnętrza pochodzenia naturalnego zawsze były dość drogie i mało osiągalne dla przeciętnego użytkownika. Na szczęście, ten trend poprawia się.

Ceny płyt marmurowych w większości sklepów kamieniarskich zaczynają być odpowiednie również dla klientów klasy średniej. To rozwój we właściwym kierunku, gdyż inwestycja w tak solidny i trwały materiał na pewno pozwoli cieszyć się użytkownikom przez długie lata pięknym i wytrzymałym wykończeniem.

Dodatkowo, pozwala to projektantom na dużo większy rozmach podczas planowania wyposażenia nowych wnętrz.

Złocista odmiana

Płyty marmurowe w odmianie Calacatta tworzone są z kamienia wydobywanego we włoskim regionie Carrara. Charakteryzują się wyraźnie widocznym, szarym użyleniem oraz stosunkowo ciepłym odcieniem bieli kamienia.

Często można spotkać płyty marmurowe Calacatta o delikatnym złotawym zabarwieniu żył, co dodatkowo podkreśla nietuzinkowy i elegancki wygląd całej aranżacji wnętrza.

Możliwe zastosowania marmuru

Marmur to niezwykle wdzięczny materiał rzemieślniczy. Już w starożytności był hołubiony przez artystów-rzeźbiarzy. Aktualnie, każdy projektant wnętrz z radością zaplanuje aranżację pomieszczeń, gdzie będzie można wkomponować choć odrobinę tego szlachetnego kamienia.

Możliwych rozwiązań budowlanych i dekoracyjnych marmuru jest wiele:

  • podłogowe płytki bazowe w wielu formatach,
  • ścienne płytki bazowe w wielu formatach,
  • płytki heksagonalne,
  • płytki mozaikowe.

Stylistyka nowoczesnych wnętrz

Marmur Calacatta jako ponadczasowy materiał budowlany świetnie komponuje się z elementami w odcieniach industrialnej miedzi, eleganckiego złota bądź szlachetniej czerni.

Zastosowanie płyt marmurowych Calacatta na podłodze przestronnej łazienki, jako pokrycia schodów czy zabudowy kominka w salonie to tylko najbardziej przewidywalne przykłady, a nic nie stoi na przeszkodzie wyobraźni wybitnych projektantów mających do dyspozycji materiał tak nieprzeciętny w wykorzystaniu.